islammektebi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

islammektebi

islami paylaşım platformu

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
İslamMektebi Son Konular
Konu Yazan GöndermeTarihi
C.tesi Ara. 17, 2016 12:19 pm
C.tesi Ara. 17, 2016 12:18 pm
C.tesi Ara. 17, 2016 12:17 pm
C.tesi Ara. 17, 2016 12:14 pm
Salı Mart 25, 2014 9:20 pm
Salı Mart 25, 2014 9:18 pm
Salı Mart 25, 2014 9:08 pm
C.tesi Ara. 28, 2013 7:58 am
Salı Ara. 17, 2013 12:28 am
Salı Ara. 17, 2013 12:25 am

'Arda haklı'

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
kosovalı
Süper Moderatör
Süper Moderatör
kosovalı
Erkek
İş/Hobiler :
Lakap :

'Arda haklı' Vide
MesajKonu: 'Arda haklı' 'Arda haklı' Icon_minitimePerş. Ara. 25, 2008 11:33 am

'Arda haklı' 7_237204_gs_kaptan2312_414_232
Pazubandı Lincoln takınca, “Artık 2. kaptanlığı kabul etmem” diyen genç yıldıza, eski kaptanlardan destek...

Tanman: "Arda doğru söylüyor. Galatasaray’da gelenek böyledir ve o da altyapıdan yetişti"
Korkmaz: "Takımda bir otorite boşluğu olduğu belli. Ayhan’dan sonra Arda kaptan olmalıydı"

Cüneyt TANMAN:
Tüm özelliklere sahip

Arda’nın Galatasaray geleneklerine göre kaptanlık pazubandını taşımış efsane oyuncular arasında gösterdiği Cüneyt Tanman, genç yıldızın çıkışını böyle yorumladı:
Arda doğru söylüyor, çünkü Galatasaray’da böyle bir gelenek vardır. Ayrıca, altyapıdan yetişmiş olmasına rağmen genç yaşında büyük bir tecrübeye sahip. Genç bir futbolcu olmasına karşın, bir kaptanda olması gereken tüm özellikleri taşıyor. Hasan Şaş, Ayhan Akman ve Ümit Karan’ın yanında ikinci kaptanlık konusunda bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Çünkü yaşı da küçük, üstelik ondan daha evvel A takımda oynuyorlardı. Ancak Lincoln yeni gelmiş bir oyuncu. Çok da yadırgamıyorum aslında, sonuçta kaptanlık sorumluluğunu üstlenmek konusunda ne kadar istekli olduğunu da ortaya koyuyor. Güzel bir tarafı daha var, bu sözlerini sahada takıma olumsuz bir performans yansıtarak dile getirmiyor. 3-5-2’de sol tarafın sorumluluğunu tek başına taşıyor. Geride kademeye girip, ileride penaltı yaptırıyor. Eleştirisini yaparken, işini de iyi yapıyor. Güzel olan bu.
Bülent KORKMAZ:
Alex örneği farklı

Sarı-Kırmızılı kulübün en çok forma giyen oyuncusu unvanını elinde bulunduran Bülent Korkmaz, Arda’nın kaptanlık isyanıyla ilgili şunları söyledi:
Birincisi, Arda’nın bu konuları basın önünde dile getirmesi yanlış. İkincisi, Galatasaray geleneklerine göre, pazubandı altyapıdan yetişip A takıma çıkmış oyuncuların takması lazım. Lincoln’ün kaptanlık bandı takması yanlış. Lincoln’ün performansının bandı taktıktan sonra yükseldiğini söyleyenlere katılmıyorum. Performans bantla yükselmez. Arda, Galatasaray’ın Ayhan’dan sonraki kaptanı olmalı. Bunu Galatasaray gelenekleri söylüyor. Ama Arda bunu medya önünde konuşmamalı. Nihayetinde bandı takan takım arkadaşı. Bu açıklamalardan bir otorite boşluğu olduğu belli. Alex’le kıyaslamasınlar. Alex hem Fenerbahçe’nin en eski oynayanı hem de takımda pek çok Brezilyalı var. Lincoln ise daha 2. sezonunu oynuyor.
Arda ne demişti?
“Ben kaptanlıkla ilgili konuşmak istemiyorum. Ama Galatasaray’da bir kaptanlık durumu vardır ve geçmişte kaptanlar Cüneyt Tanman, Bülent Korkmaz ve Hakan Şükür’dür. Yönetimimiz böyle uygun görmüştür. Tabii ki ben de kaptan olmak isterdim. Ama bu saatten sonra ikinci kaptanlığı asla takmam!”
Yönetim ne tepki verdi?
Arda’nın gündeme bomba gibi düşen bu sözleri, Galatasaray Yönetimi’nde de şok etkisi yarattı. Sarı-Kırmızılı idarecilerin, genç yıldızın bu çıkışına bir anlam veremezken oldukça sinirlendiği öğrenildi. Bugünkü rutin Yönetim Kurulu toplantısında da Arda’nın açıklamasına ceza verilip verilmeyeceği tartışılacak.
kosovalı Kullanıcısının İmzası

'Arda haklı'

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası