islammektebi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

islammektebi

islami paylaşım platformu

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
İslamMektebi Son Konular
Konu Yazan GöndermeTarihi
C.tesi Ara. 17, 2016 12:19 pm
C.tesi Ara. 17, 2016 12:18 pm
C.tesi Ara. 17, 2016 12:17 pm
C.tesi Ara. 17, 2016 12:14 pm
Salı Mart 25, 2014 9:20 pm
Salı Mart 25, 2014 9:18 pm
Salı Mart 25, 2014 9:08 pm
C.tesi Ara. 28, 2013 7:58 am
Salı Ara. 17, 2013 12:28 am
Salı Ara. 17, 2013 12:25 am

Silah olan bir Dua...

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
La_Edri
Altın Üye
Altın Üye
La_Edri
Kadın
İş/Hobiler :
Lakap :

Silah olan bir Dua... Vide
MesajKonu: Silah olan bir Dua... Silah olan bir Dua... Icon_minitimePtsi Ocak 12, 2009 1:03 pm

Ebu'd Derda (rad.)'nın duası...

Bir gün ashab-ı kiramdan ebu'd derda(rad.)'nın evinin bulunduğu mahallede yangın çıktı.Kendisine haber verdiklerinde,Allah benim evimi yakmaz dedi telaşlanmadı.Nitekim yangın onun evine yaklaşınca söndü.Bu vaziyet kendisine haber verilince,ben bunu biliyordum dedi.Bunun üzerine ne acayip sözlerin var dediklerinde şöyle cevap verdi:

"-Ben Rasulullah sav.'in şöyle buyurduğunu işittim.Şu duaya gece ve gündüz devame den kimseye hiçbir zarar gelmez."

Bu dua T aberanin rivayetiyle şöyledir:

"Allahümme ente rabbi la ilahe illa ente aleyke tevekkeltü ve ente rabbul arşil azim.La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim.Maşallahu kane ve ma lem yeşe'lem yekun,a'lemu ennellahe ala kulli şeyin kadir ve ennellahe kad ahata bi kulli şeyin ilmen ve ehsa kulle şeyin adeda.Allahumme inni euzu bike min şerri nefsi( nefsi kelimesi kulli nefsin diye okunursa daha şumüllü olur)ve min şerri kulli dabbetin ente ahizun bi nasiytiha.İnne rabbi ala siratin mustakim...

Silah olan bir Dua...

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası